План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу ( цькуванню)

ЗаходиТермін виконанняВідповідальні
Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу (цькування)
1Наради з різними категоріями працівників з питання профілактики булінгу (цькування): педагогічний колектив;технічний персонал.Вересень 2020Абдулліна Г.М. Томашевська Є.М. Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
2Створення (оновлення) розділу про профілактику булінгу (цькування) і розміщення нормативних документів на сайті школи.Вересень 2020Томашевська Є.М. Полупанова Л.М. Коденко Т.В. Січкар В.А.
3Обговорення та прийняття правил поведінки в класах. Оформлення правил у вигляді наочного стенду.Вересень 2020Полупанова Л.М. Коденко Т.В. Класні керівники
4Організація механізмів звернення про випадки булінгу (цькування).Вересень 2020Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
5Підготовка методичних рекомендацій для педагогів: з вивчення учнівського колективу;з розпізнання ознак насильства різних видів щодо дітей.Жовтень 2020Томашевська Є.М. Полупанова Л.М. Коденко Т.В.  
Робота з педагогічними та технічними працівниками школи
1Проведення навчальних семінарів щодо запобігання булінгу (цькування) в школі.Жовтень 2020Томашевська Є.М. Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
2Тренінг щодо запобіганню булінгу (цькування) в школі: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі».Січень 2021Абдулліна Г.М. Томашевська Є.М.
3Співбесіда з класними керівниками та вихователями ГПД за результатами діагностики класного колективу.Листопад 2020 Березень 2021Томашевська Є.М. Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
4Консультування працівників школи с практичним психологом, соціальними педагогами з проблемних ситуацій.ПостійноАбдулліна Г.М. Томашевська Є.М. Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
5Поради «Булінг у школі та як з ним боротися – говоримо з Уповноваженим Президента України..»Протягом рокуАбдулліна Г.М. Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
6Перегляд відесюжетів щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів, управління власними емоціями та подолання стресу.Протягом рокуАбдулліна Г.М. Томашевська Є.М.  
7Круглий стіл: «Безпечна школа. Маски булінгу».Квітень 2021Абдулліна Г.М. Томашевська Є.М.
Робота з учнями
ЗаходиТермін виконанняКласВідповідальні
1Диспут: «Стоп боулінг!»Вересень 20208-9Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
2Година правової грамотності: «Що таке справжня дружба».Грудень 20201-4Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
3Міні-тренінг: «Яким повинен бути справжній друг».«Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті».Січень 2021  2-4   5-7  Класоводи   Класні керівники
4Бесіда-тренінг «Віртуальний терор: тролінг і кібербулінг».Лютий 20216-8Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
5Дебати: «Мої права та обов’язки»Квітень 20218-11Класні керівники
6Години спілкування: «Кібербулінг: загроза ХХІ століття».«Зміцнюй в собі негативне ставлення до інших».Протягом року  5-7   8-10Класні керівники
7Перегляд відеороликів: «Нік Вуйчич про боулінг у школі».«Кібербулінг або агресія в інтернеті: способи розпізнавання і захист дитини».«Зупиніться! Моя історія про боулінг і кібербулінг!»Березень-квітень 2021    5-7   8-9     10-11Томашевська Є.М. Класні керівники
8Корисні правила-поради для профілактики і подолання кібербулінгу.Протягом року  7-11Томашевська Є.М. Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
Робота з батьками
ЗаходиТермін виконанняВідповідальні
1Поради батькам, щоби зменшити ризик булінгу та кібербулінгу для своєї дитини.Протягом рокуТомашевська Є.М.
2Круглий стіл для батьків: «Поговоримо про булінг та кібербулінг».Травень 2021Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
3Консультування батьків щодо захисту прав та інтересів дітейПротягом рокуТомашевська Є.М. Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
4Консультації з питань взаємин батьків з дітьмиПротягом рокуТомашевська Є.М. Полупанова Л.М. Коденко Т.В.
5Консультативний пункт «Скринька довіри».ПостійноТомашевська Є.М. Полупанова Л.М. Коденко Т.В.